Księgowość w Trójmieście

Jeżeli chcemy założyć własną działalność gospodarczą, stoi przed nami wiele trudnych wyzwań. Jednym z tych wyzwań jest ksiegowość Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Kraków, Górny Śląsk lub Szczecin są to największe ośrodki biznesu w naszym kraju. W tych miastach jest najwięcej tak zwanych start up’ów, jak również najwięcej osób świadczy swoje usługi, z zakresu księgowości. Czy warto faktycznie zatrudnić księgową czy jest to mit?

Co przemawia za tym aby zatrudnić księgową?

Pierwszym najważniejszym faktem, który przemawia za tym, że warto jest zatrudnić księgową lub nająć firmę zajmującą się księgowością, jest to, że w przypadku ewentualnych pomyłek (podczas składania zeznań podatkowych, płacenia VAT-u i tym podobnych trudnych i zawiłych procedur) to przede wszystkim księgowy lub firma księgowa, za błędy te odpowiada.

księgowość Trójmiasto
Innym argumentem na jaki warto zwrócić uwagę jest to, że jeżeli zaczynamy własną działalność, to prawdopodobnie na początku jej działania, nawet nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jak, wiele ona czasu mam pochłonie. Na księgowość regularną oraz skrupulatną, może po prostu być czasu bardzo mało lub wręcz w ogóle (a są to czynności, których nie należy lekceważyć). Może to generować błędy w rozliczeniach, takie jak wspomniane wyżej. Tego typu uchybienia mogą być tragiczne w skutkach dla naszej nowo otwartej firmy. Jak wszyscy wiedzą w Polsce Urząd Skarbowy oraz ZUS błędów raczej nie wybaczają, i ewentualne należności ściągają z bezwzględną skrupulatnością, co może prowadzić w skrajnych przypadkach do bankructwa.